Menu
Producenci
 • MARKI

 • Opcje przeglądania
  Nowość
  Promocja

  Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

  Popularność depilacji przy użyciu wosku jest uwarunkowana zapewne skutecznością tej metody. Chociaż nie należy ona do najprzyjemniejszych, to warto przyznać, że efektywność wykonanego zabiegu jest tutaj istotna. Wosk do depilacji możemy używać w domu i jest on znacznie tańszy od zakupu profesjonalnego depilatora czy wizyty w gabinecie, a także od skorzystaniu z epilacji laserowej. Stąd też kobiety oraz mężczyźni szukają opłacalnych alternatyw Na co warto zwrócić uwagę, zanim kupimy pierwszy zestaw do depilacji woskiem?

  Depilacja woskiem – jakie są efekty? 

  W rzeczywistości wykonana depilacja woskiem w domu lub gabinecie gwarantuje doskonałe efekty – o ile zostanie przeprowadzona w należyty sposób. Brak owłosienia może utrzymywać się nawet od dwóch do pięciu tygodni. W tym czasie włoski będą bardzo powoli odrastały. Skóra tuż po depilacji jest bardzo wrażliwa, ale stan ten szybko mija. Przez najbliższy czas można cieszyć się brakiem zbędnego owłosienia. Należy jednak pamiętać, że czasami efekty uzależnione są od predyspozycji konkretnej osoby i miejsca usuwania włosków. Znaczenie ma również zastosowany wosk do depilacji.

  Depilacja woskiem – popularne rodzaje

  Owłosienia możemy pozbywać się zarówno w okolicach twarzy, pach, nóg czy też miejsc intymnych. Warto jednak pamiętać, że są to miejsca wrażliwe na ból i zabieg ten nie należy do przyjemnych (nawet, jeżeli jest wykonywany w profesjonalnym salonie). Wosk do depilacji dokładnie chwyta pojedyncze włoski, a następnie wyrywa je pociągnięcie plastra. Tutaj do wyboru mamy zarówno zestaw do depilacji woskiem bez plastrów, jak i ze specjalnymi paskami, które są nasączone właśnie tym zastygającym preparatem. 

  Najchętniej kupowany przez konsumentów jest:

  • wosk do depilacji brwi,
  • wosk do depilacji twarzy (głównie wąsik),
  • wosk do depilacji nosa,
  • wosk do depilacji ciała,
  • wosk do depilacji bikini.

  Depilacja woskiem w domu – o czym należy pamiętać?

  Niezależnie od tego, jakie miejsce chcemy wydepilować – jeżeli chcemy zabieg wykonać samodzielnie, to musimy dobrze się do niego przygotować. Warto obejrzeć dostępne w sieci tutoriale, które pomogą lepiej zobrazować, jak poprawnie aplikować wosk oraz jak naklejać paski. Gotowy zestaw do depilacji woskiem zawiera najczęściej wszystkie elementy potrzebne do wykonania zabiegu. We własny zakresie należy wybrać kosmetyk nawilżający, który zastosujemy w późniejszym czasie – posłuży do złagodzenia drobnych podrażnień. Wosk do depilacji brwi zostanie najpewniej zużyty w niewielkiej ilości. Obszar ten także jest bardzo wrażliwy, dlatego często specjaliści zalecają używanie plastrów, jeżeli wcześniej nie mieliśmy styczności z gorącym woskiem. Rozgrzany preparat mógłby poparzyć naszą skórę. Usuwanie pojedynczych włosków pęsetą trwa znacznie dłużej i nie daje tak zaskakujących efektów. 
  Wosk do depilacji twarzy to przede wszystkim preparat przeznaczony do usuwania tzw. wąsika. Narzekają na niego m.in. kobiety, które posiadają ciemny kolor owłosienia. Pojedyncze włoski są zauważalne nad górną wargą. Aby problem ten powracał rzadziej – tutaj także stosuje się wosk. Podczas wykonywania zabiegu trzeba zadbać o higienę narzędzi oraz poprawne oczyszczenie skóry. W innym przypadku pojawi się opryszczka. 
  Depilacja bikini woskiem lepiej aby nie była przeprowadzana przez osobę, która do tej pory nie miała styczności z takim zabiegiem. Najpierw należy spróbować depilacji na mniej wrażliwym fragmencie ciała. Dzień wcześniej wykonujemy peeling, który wygładzi skórę i pomoże pozbyć się martwego naskórka. Dzięki temu plastry z woskiem lub sam wosk chwycą głównie włoski. Niezbędne okazuje się tutaj lustro, które pozwoli nam kontrolować, w jakim miejscu nakładamy preparat. 
  Wosk do depilacji nosa kupowany jest głównie przez panów, którym przeszkadza zbyt bujne owłosienie w tym rejonie. Także i ten zabieg bywa bolesny, ale jest on bardzo prosty i szybki. W zaledwie kilka minut można pozbyć się niechcianych włosów. Potrzebne mogą być patyczki, którymi zaaplikujemy kosmetyk w tej delikatnej strefie. 

  Wosk do depilacji a przeciwwskazania

  Tak jak w przypadku zabiegów wykonywanych w gabinetach, tak samo i domowa depilacja woskiem posiada wiele przeciwwskazań. Mowa tutaj m.in. o uczuleniu na wosk lub którąś z substancji obecnych w aplikowanych kosmetykach. Przeszkodą są też obecne stany zapalne, ropne stany skóry, niedawno zagojone rany, widoczne blizny, cukrzyca, zaawansowana ciąża, obecne na nogach żylaki, a nawet opalona skóra. 
  W porównaniu m.in. do kremów do depilacji – omawiana tutaj depilacja woskiem musi być dobrze przemyślana. Trzeba także zweryfikować, czy nasza skóra nie jest nadwrażliwa i czy pozbycie się zbędnego owłosienia tym sposobem nie przyczyni się do powstania ran oraz podrażnień. Należy też zwrócić uwagę na zalecenia, o jakich wspominają specjaliści, a które są istotne tuż po zabiegu. 

  Depilacja woskiem w domu i gabinecie – zalecenia 

  Po wykonaniu zabiegu – zarówno tego, który wykonamy samodzielnie, jak i oferowanego w gabinecie kosmetycznym – musimy właściwie zadbać o swoją skórę. Brak wprowadzenia w życie zaleceń kończy się podrażnieniami oraz przebarwieniami.
  Skóra tuż po zabiegu jest bardzo delikatna i nie posiada dawnej bariery ochronnej. Dlatego nie należy korzystać z solarium, basenu, ani też sauny. Nie wystawiamy ciała na ekspozycję słoneczną oraz nie bierzemy gorących kąpieli.

  FAQ:

  Czym jest wosk do depilacji?

  Tak zwany wosk do depilacji to produkt, przy pomocy którego jesteśmy w stanie usunąć niechciane owłosienie. Rozróżniamy różne preparaty – mają one odmienny skład oraz sposób aplikowania. Takie produkty możemy kupić zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego.

  Jak powinny być stosowane plastry z woskiem?

  Plastry przed użyciem muszą zostać właściwie rozgrzane, a następnie zaaplikowane w odpowiednim miejscu. Zerwanie plastrów powinno być wykonane ruchem pewnym, dzięki czemu pozbędziemy się włosów, ale nie uszkodzimy warstwy ochronnej naszej skóry.

  Jak działa depilacja woskiem?

  Właściwie rozgrzany wosk przybiera formę płynną. Oznacza to, że łatwiej jest zaaplikować go w miejscu, w którym chcemy pozbyć się owłosienia. Przyklejone włosy wyrywamy pewnym ruchem. Wybierając plastry z woskiem musimy pamiętać, by nie stosować ich w przypadku występujących przeciwwskazań. Niektórzy producenci posiadają w swojej ofercie gotowe paski, które zostały nasączone preparatem.

  Kiedy depilacja woskiem nie jest wskazana?

  Warto pamiętać, że istnieje kilka charakterystycznych przeciwwskazań do depilacji woskiem. Są to m.in. żylaki, ciąża, obecne podrażnienia czy też opalona skóra. Warto także sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni na sam wosk lub któryś ze składników obecnych w stosowanych przed i po produktach. Po zabiegu unikamy ekspozycji na słońce.

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium