Menu
Producenci
 • MARKI

 • Opcje przeglądania
  Nowość
  Promocja

  Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

  Pozbywanie się niechcianego owłosienia nie stanowi w dzisiejszych czasach problemu. Do wyboru jest wiele produktów, które pomagają nam usunąć włosy bezpieczną i sprawdzoną metodą. Coraz chętniej stosowane pianki do depilacji są to kosmetyki, które co prawda zapewniają krótkotrwały efekt, ale są niezwykle proste w aplikowaniu. Czym kierować się podczas wyboru konkretnego produktu?

  Usuwanie włosów – czy jest konieczne? 

  Zarówno panowie, jak i panie decydują się często na usuwanie zbędnego owłosienia skóry. Powody takiej decyzji bywają różne – często jest to związane z aktualnie panującymi trendami, które dotyczą także wyglądu ciała i tego, jakiego owłosienia się pozbawiamy, a jakie pozostawiamy. Modele i modeli często promują gładkie nogi, a także pachy. Dotyczy to obydwu płci. Na golenie miejsc intymnych także decydują się zarówno panie, jak i panowie. Usuwanie owłosienie jest aktualnie znacznie ułatwione, dlatego tak chętnie się na nie decydujemy. W zaledwie kilka minut pozbywamy się tego, co do tej pory było widoczne. Panowie najczęściej usuwają zarost, tymczasem niektóre kobiety golą też wąsik. Główny czynnik, który determinuje nas do podjęcia takiej decyzji to kwestia związana z estetyką. Niekiedy usuwanie owłosienia ułatwia także utrzymanie właściwej higieny – zwłaszcza latem.

  Sposoby na golenie niechcianego owłosienia

  Istnieje kilka metod, dzięki którym możemy pozbyć się zbędnego owłosienia. Kobiety i mężczyźni korzystają zarówno ze sposobów dostępnych do stosowania w domu, ale nierzadko udają się także do salonów fryzjerskich lub gabinetów kosmetycznych. Panowie o swój zarost dbają u fryzjera i barbera, natomiast panie decydują się na golenie nóg, pach, wąsika oraz okolic bikini w salonach kosmetycznych lub gabinetach medycyny estetycznej. Najpopularniejszym sposobem usuwania włosów jest zapewne golenie ich przy użyciu maszynki. Ta metoda może jednak powodować podrażnienia i nierzadko jej skutkiem są widoczne zacięcia. Epilacja laserowa jest droga i konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegów. Ciekawą alternatywą okazują się być pianki do depilacji oraz żele, które działają podobnie jak kremy pochodzące z tej samej kategorii kosmetyków. Jest to najmniej bolesny sposób usuwania włosów, który nierzadko wypiera skuteczne pasty cukrowe. 

  Pianki do depilacji – czym są?

  Popularne pianki do depilacji to produkty kosmetyczne, których zadaniem jest pomoc w usunięciu zbędnego owłosienia. W ich składzie znajdują się bezpieczne dodatki działające przede wszystkim na powierzchni skóry. Jest to chemiczna metoda wykorzystująca zazwyczaj sól kwasu tioglikowego. Sól ta nie wpływa na stan samej cebulki i nie uszkadza jej. Pianki do depilacji są równie skuteczne, co golenie przy użyciu jednorazowej maszynki, natomiast efekt ten utrzymuje się odrobinę dłużej.

  Żele do depilacji a pianki do depilacji

  Warto wspomnieć, że dostępne są także żele do depilacji, które także mają takie samo działanie jak kremy z tej samej kategorii produktów. Główna różnica między tymi kosmetykami to zastosowana formuła. Niektóre osoby zdecydowanie wolą konsystencję żelu, ponieważ często jest ona wzbogacona m.in. o łagodzący aloes. 

  Pianki do depilacji i żele – rodzaje 

  Zarówno pianki, jak i żele mogą występować w różnych odmianach. Kosmetyki te służą co prawda jedynie do usuwania niechcianego owłosienia, natomiast warto wiedzieć, że włosy znajdujące się na nogach, w okolicach pach czy bikini różnią się od siebie przede wszystkim grubością, a nawet często kolorem. Jasnych włosów nie usuniemy przy pomocy epilacji, dlatego to właśnie tutaj idealnym rozwiązaniem może być depilacja chemiczna.  Pianka do usuwania włosów może być przeznaczona dla kobiet lub dla mężczyzn. Różnica ta zależna jest przede wszystkim od tego, że kobiece owłosienie jest często znacznie delikatniejsze. Drugi (równie popularny) podział wiąże się z miejscem zastosowania. Może być to pianka do usuwania włosów lub żel do depilacji intymnej, pach, czy też nóg. 

  Depilacja pianką lub żelem – co warto o niej wiedzieć?

  Warto wiedzieć, że takie produkty koniecznie trzeba stosować regularnie, aby uzyskać taki efekt, jaki nas interesuje. Jednorazowe sięgnięcie po piankę lub żel zagwarantuje nam do 10 dni gładkiej skóry. Po tym czasie powtarzamy tę czynność. Zarówno pianki, żele do depilacji, jak i kremy możemy kupić w przystępnej cenie. Powinniśmy zwrócić jednak uwagę na skład, który koniecznie dobieramy według potrzeb naszej skóry. Jeżeli jest ona bardzo sucha i podatna na występowanie podrażnień, to idealnym wyjściem będzie znalezienie takiego kosmetyku, który ma w składzie substancje nawilżające oraz łagodzące. Chemiczne produkty do depilacji owłosienia nie posiadają w składzie tylko i wyłącznie tioglikolanie sodu, czy też tioglikolanie wapnia. Są one odpowiedzialna za usuwanie włosków, natomiast pozostałe dodatki to m.in. substancje pomagające w szybszej regeneracji skóry lub posiadające właściwości kojące. Dlatego producenci ułatwiają konsumentom wybór i umieszczają na opakowaniu informację dotyczącą tego, do jakiej skóry dana pianka lub żel są przystosowane.

  Stosowanie pianki do depilacji lub żelu. 

  Przed każdym użyciem nowego produktu należy wykonać próbę uczuleniową, która w razie potrzeby wskaże, czy nie mamy alergii na któryś ze składników aktywnych. Jeżeli w przeciągu 48h nie wystąpią żadne niepożądane zmiany – można przystąpić do aplikacji żelu lub pianki. Bezwzględnie należy przeczytać ulotkę dołączoną do produktu. Wskaże ona poszczególne kroki, które musimy wykonać, aby kosmetyk zadziałał poprawnie. Nie przekraczamy czasu podanego w instrukcji. Po samej depilacji dokładnie oczyszczamy ciało, a następnie aplikujemy balsam nawilżający. W ten sposób możemy przedłużyć efekt gładkiej skóry.

  FAQ:

  Czym są pianki do depilacji oraz żele?

  Pianki i żele to produkty, które pomagają w usuwaniu owłosienia. Ich działanie jest zbliżone m.in. do kremów przeznaczonych do depilacji. Efekt jest natychmiastowy, aczkolwiek krótkotrwały (ok. 10 dni).

  Jak powinna być stosowana pianka do usuwania włosów?

  Kupując produkt przeznaczony do usuwania nadmiernego owłosienia musimy dokładnie przeczytać zalecenia producenta, który wskazuje, jak dana pianka powinna być używana. Nie należy przekraczać czasu wskazanego w instrukcji.

  Co posiadają w składzie żele do depilacji?

  Żele do depilacji są bezpieczne w stosowaniu. Nie przenikają do głębszych warstw skóry, a działają tylko na jej powierzchni. Włos nie zostaje całkowicie uszkodzony, jednak odrasta wolniej i jest on słabszy.

  Kiedy nie należy stosować pianki do depilacji?

  Zarówno pianki do depilacji, jak i żele posiadają przeciwwskazania, które sugerują nam, w jakich sytuacjach nie powinniśmy stosować danych produktów. Przede wszystkim konieczne jest wykonanie próby uczuleniowej, która wyklucza alergię na którykolwiek ze składników. Nie jest zalecane aplikowanie tego rodzaju produktów w przypadku ran bądź podrażnień.

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium