Producenci
  • MARKI

  • Opcje przeglądania
    Producent
    Cena
    • od
      do
    Nowość
    Promocja

    Peeling do stóp

    Każdy marzy o tym, aby jego ciało prezentowało się bardzo dobrze niezależnie od pory roku. A co ze stopami? Tyczy się to także ich. Co prawda to właśnie latem lubimy nosić odkryte buty, jednak w żadnym stopniu nie zwalnia to nas z tego, aby zimą porzucić stosowanie poprawnie dobranej pielęgnacji. Systematyczność jest tutaj bardzo ważna, tak samo jak zakup kosmetyków, które w pełni odpowiadają naszym potrzebom. Ale czym właściwie jest peeling do pięt i czy rzeczywiście jest on nam niezbędny?

    Dlaczego sięgamy po peeling do pięt?

    Po peeling do pięt sięgamy z dwóch głównych powodów – zależy nam, aby nasza skóra wyglądała jak najlepiej, ale chcemy też zapobiec różnym chorobom, które mogą występować w tym konkretnym rejonie naszego ciała. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której nasza skóra nie jest odpowiednio oczyszczona, zbierają się na niej bakterie oraz grzyby, a z czasem rozwijają się trudne w leczeniu choroby (np. grzybica). Tymczasem wystarczy regularnie kremować stopy i raz na jakiś czas peelingować je, aby uchronić się przed wieloma negatywnymi skutkami błędnego dbania o higienę.
    Wiele osób pyta, czy zwykły peeling do ciała bez problemu możemy zastosować także w przypadku stóp. Jak najbardziej – nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań, a nawet dostrzegalne są pozytywne strony takiego rozwiązania. Dlaczego więc została stworzona oddzielna grupa produktów? 
    Nie każdy składnik aktywny spisze się dobrze jednocześnie przy pielęgnacji ciała, jak i samych stóp. Za przykład można podać te substancje, które mają właściwości antybakteryjne, odświeżające i przeciwgrzybiczne. A takie dodatki może posiadać peeling do stóp polecany zazwyczaj tym osobom, które zmagają się z nadpotliwością i przykrym zapachem. 

    Peeling do pięt a domowe kosmetyki

    Bez trudu możemy stworzyć własne, domowe produkty, których działanie będzie zbliżone do gotowych kosmetyków. Główna różnica związane jest jednak z wydajnością, dostępnością konkretnych surowców oraz możliwym czasem przechowywania. Tak zwane peelingi DIY zazwyczaj wystarczają na jedno użycie. W składzie nie ma konserwantów, dlatego nie są one przystosowane do przechowywania w łazience. Są raczej opcją ratunkową w sytuacji, gdy skończy się nam ulubionego peeling (stopy tolerują zarówno kosmetyki stosowane do ciała, jak i twarzy).

    Dlaczego peelingi są tak różne? 

    Główne różnice wynikają m.in. z efektu, jaki oferują dane produkty. Niektórym zależy na rozjaśnieniu skóry, natomiast ktoś inny doceni przede wszystkim silne właściwości nawilżające. Możemy też zmagać się też nadpotliwością czy przykrym zapachem, dlatego będziemy szukać składników odświeżających oraz dezodorujących.

    Jak poprawnie stosować peelingi do stóp?

    Takie kosmetyki, jak choćby peelingi do stóp dla wielu osób okazują się być nie tylko niezbędną częścią pielęgnacji ciała, ale także bardzo przyjemnym sposobem na wieczorne SPA. W kilka lub kilkanaście minut możemy sprawić, że nasze stopy przez najbliższe dni będą prezentowały się znacznie lepiej. Wystarczy tylko poświęcić chwilę na aplikację kosmetyków. Czy peeling do pięt poleca się jednak stosować codziennie?
    Proces złuszczania jest potrzebny, ale nie może gościć w naszej rutynie pielęgnacyjnej zbyt często. W ten sposób przyzwyczajamy skórę do tego, że nieustannie pozbawiamy ją jej naturalnego płaszcza ochronnego stosując peeling. Stopy nie są na to przygotowane. Ten produkt aplikujemy sporadycznie, aby dogłębnie odżywiał, pobudzał krążenie i nie powodował większych podrażnień. Tyczy się to każdego z dostępnych wariantów (mowa o peelingach mechanicznych czy też z drobinkami). 

    Peelingi do pięt z drobinkami – aplikacja

    Od czego zacząć aplikację produktu? Na początku trzeba zwrócić uwagę na to, czy jest to peeling mechaniczny, czy też enzymatyczny. W przypadku tego pierwszego konieczne jest wykonanie masażu. Znajdujące się w kosmetyku drobinki same nie są w stanie zadziałać. Zaczynamy jednak od dokładnego umycia naszych stóp. Złuszczania możemy dokonać zarówno podczas kąpieli, jak i pod prysznicem, jednak bardzo ważne jest, aby skóra była idealnie czysta. Dlaczego? W innym przypadku substancje aktywne nie zadziałają jak trzeba, ponieważ będą blokowane przez martwy naskórek oraz nadmiar łoju. 
    Sama aplikacja jest bardzo łatwa i nieskomplikowana. Nabieramy odmierzoną ilość kosmetyku (np. o wielkości orzecha) opuszkami palców lub szpatułką i przenosimy na naszą skórę. Teraz przystępujemy do masażu. Staramy się, aby równomiernie rozetrzeć peeling do stóp i pobudzić tym samym krążeniem. Masujemy przez minimum minutę. Lepiej nie ryzykować jednak i nie przekraczać tego czasu. Resztki produkty spłukujemy przy użyciu ciepłej wody. Ostatnim krokiem jest aplikacja kremu, olejku, balsamu lub masła o działaniu silnie nawilżającym oraz regenerującym.

    Peelingi do pięt enzymatyczne – aplikacja

    Jeżeli chcemy aplikować peeling do pięt enzymatyczny, to tutaj także rozpoczynamy od oczyszczenia skóry. Zasada ta jest dokładnie taka sama. Jednak gdy decydujemy się na peeling do pięt enzymatyczny, to nie jesteśmy zobligowani do wykonania masażu, gdyż nie jest to metoda mechaniczna a chemiczna – zawarte w składzie substancje potrzebują kilku lub kilkunastu minut, aby zacząć działać. 
    Dlatego tak ważne jest czytanie informacji znajdujących się na opakowaniu danego preparatu. Znajdziemy tam wskazówki dotyczące tego, na jak długo pozostawiamy kosmetyk na skórze. Nie przekraczamy wyznaczonego limitu, ponieważ jeżeli substancje są silnie działająca, to może wywołać przesuszenie. Na koniec sięgamy po ulubiony krem lub balsam.

    FAQ:

    Czym jest peeling do pięt?

    Peeling do pięt to kosmetyk, który ma służyć złuszczaniu martwego naskórka, wyrównywaniu struktury skóry i oczyszczaniu jej.

    Jak poprawnie aplikować peeling do pięt?

    Sposób aplikacji zależny jest od konkretnego produktu. Dlatego konieczne jest przeczytanie instrukcji znajdującej się na opakowaniu produktu. Peelingi mechaniczne aplikujemy bezpośrednio na skórę i wykonujemy masaż, natomiast wersja enzymatyczna nie wymaga podejmowania podobnych kroków. Produkty zmywamy po wskazanym czasie i przystępujemy do aplikacji kremu nawilżającego.

    Kiedy stosować peelingi do stóp?

    Regularne złuszczanie sprawia, że skóra jest gładsza w dotyku i lepiej wchłania aplikowane na nią substancje aktywne. Należy jednak pamiętać, że zbyt częste sięganie po peelingi do stóp może być powodem naruszenia naturalnej bariery ochronnej. Zaleca się, aby taki kosmetyk stosować raz w tygodniu.

    Kiedy peelingi do stóp są niewskazane?

    Takie produkty jak peelingi do stóp bezwzględnie nie powinny być stosowane w momencie, gdy na skórze pojawiły się podrażnienia lub rany. Drobinki złuszczające mogłyby wywołać odwrotny efekt. Konkretnego peelingu nie stosujemy także w chwili, gdy mamy uczulenie na obecne w składzie dodatki. Przy skórze bardzo wrażliwej również rezygnujemy z kosmetyków z drobinkami.

    do góry
    Sklep jest w trybie podglądu
    Pokaż pełną wersję strony
    Sklep internetowy Shoper Premium