Producenci
  • MARKI

  • Opcje przeglądania
    Cena
    • od
      do
    Nowość
    Promocja

    Peeling do rąk

    Regularne złuszczanie naskórka jest bardzo ważne z dwóch względów – przede wszystkim pomagamy skórze w dogłębnym oczyszczaniu, ale jednocześnie sprawiamy również, że substancje aktywne są szybciej i lepiej wchłaniane. Dlatego w naszej rutynie pielęgnacyjnej ciała powinny gościć peelingi do rąk. Chociaż nie powinniśmy używać ich codziennie, to jednak stanowią one jeden z podstawowych filarów właściwego troszczenia się o potrzeby skóry. Ale jak znaleźć produkt idealny? 

    Pielęgnacja dłoni – o tym zawsze pamiętaj

    Jeżeli zależy nam, aby nasze dłonie prezentowały się doskonale, to powinniśmy poświęcać im więcej uwagi. Często nie zwracamy uwagi na to, jak traktujemy naszą skórę – podczas sprzątania nie zakładamy rękawiczek, zimą narażamy ciało na kontakt z częstymi zmianami temperatury, a po myciu niedostatecznie osuszamy nasze ręce. Wszystkie te czynniki mogą sprawić, że z biegiem lat pojawiają się przesuszenia, podrażnienia, a nawet przebarwienia. Lepiej temu zapobiegać, niż szukać skutecznego sposobu leczenia. Nawilżające kremy, masła, olejki czy balsamy bywają zbawienne dla zniszczonej i przesuszonej skóry. Aby mogły w pełni zadziałać, musimy najpierw wykonać oczyszczanie. Właśnie ten krok pielęgnacyjny sugeruje wykorzystanie takiego kosmetyku, jak właśnie peeling do dłoni. 
    Przy złuszczaniu dobrze jest pamiętać o tym, że w pewnym stopniu jest to naruszenie naturalnej bariery ochronnej naskórka – dlatego dzień wcześniej nie powinniśmy stosować m.in. retinolu, natomiast po zabiegu koniecznie zaaplikujemy na skórę filtr ochronny. Może być to krem nawilżający SPF30 lub SPF50. W ten sposób uchronimy dłonie przed wystąpieniem przebarwień.

    Peelingi do rąk – dla kogo są przeznaczone? 

    Tak naprawdę peelingi do rąk nie są dedykowane konkretnemu problemowi. Korzystać powinien z nich każdy, komu zależy na zdrowej i ładnie wyglądającej skórze. Istnieje tylko jedno, szczególne zalecenie: aby poszczególnych wariantów nie stosować przy skórze mocno podrażnionej czy wrażliwej. Tutaj grubo lub średnioziarniste peelingi do rąk nie zdadzą egzaminu. 
    Również nie aplikujemy preparatów na uszkodzoną skórę, ani też na taką, która krwawi lub na której widoczne są rany. Uzyskalibyśmy efekt odwrotny od zamierzonego. Mogłby pojawić się też duży dyskomfort, a już zwłaszcza, jeżeli w składzie kosmetyku występowałaby sól.

    Jakie peelingi do dłoni wybieramy najczęściej?

    Jako że skóra dłoni naturalnie nie jest szczególnie wrażliwa – wielu konsumentów sięga przede wszystkim po peelingi do rąk z dużymi, średnimi i małymi drobinkami. Rolę złuszczającego dodatku pełnić może cukier, sól, ale również pestki owoców. Wszystko zależne jest od tego, na jakim efekcie oczyszczenia nam zależy. Wiele osób uważa również, że masaż dłoni nie może odbyć się właśnie bez wcześniejszego użycia tego rodzaju produktu. Jest to przyjemna część zarówno domowego SPA, jak i zabiegu wykonywanego w gabinecie kosmetycznym. Wersja enzymatyczna działa podobnie jak ziarnista, natomiast nie musimy wykonywać tutaj ruchów masujących. Naturalne enzymy bez naszej pomocy wdrażają proces złuszczania. 

    Jak aplikować peeling do dłoni? 

    W związku z tym, że wyróżniamy zarówno peelingi mechaniczne, jak i enzymatyczne – aplikacja tych kosmetyków będzie od siebie różna. Zawsze powinniśmy czytać zalecenia producenta, ponieważ niektóre substancje znajdujące się w składzie mogą mieć na tyle silne działanie, że zabronione jest przekraczanie czasu wskazanego na opakowaniu. 
    Peelingi do rąk mechaniczne aplikujemy na zwilżone dłonie. Wykonujemy ruchy zbliżone do tych, które prawdopodobnie znamy z podstaw masażu. Intensywne pocieranie sprawia, że martwy naskórek zostanie skutecznie usunięty. Proces ten kończymy zanim jeszcze odczujemy dyskomfort. Resztki kosmetyku zmywamy letnia wodą. Ręce osuszamy, a następnie aplikujemy krem lub inny produkt nawilżający. 
    Tymczasem roślinne enzymy działają bez naszej pomocy. Na oczyszczoną (a nawet poddaną tonizacji) skórę aplikujemy odmierzoną ilość preparatu. Delikatnie rozprowadzamy na wybranej powierzchni, a następnie pozostawiamy na czas, który został wskazany na opakowaniu. Po jego upływie zmywamy peeling przy użyciu letniej wody. 
    Należy wspomnieć też o bardzo nietypowych produktach – są to peelingi do rąk 2w1. Oznacza to, że posiadają w swoim składzie zarówno enzymy roślinne, jak i drobinki złuszczające. Ten kosmetyk mogą używać osoby, które mają niezwykle odporną skórę, na którą nie działają lżejsze produkty.

    FAQ:

    Czym jest peeling do dłoni?

    Kosmetyk znany jako peeling do dłoni jest produktem wykorzystywanym w pielęgnacji ciała. Pomaga pozbyć się nie tylko zalegającego, martwego naskórka, ale też większych zanieczyszczeń. Peeling aplikuje się bardzo prosto – niezależnie od tego, czy jest to wersja ziarnista, czy enzymatyczna.

    Jaki peeling do rąk powinniśmy wybrać?

    Gdy nasza skóra jest bardzo sucha i wrażliwa, to najlepszym wyborem okazuje się być peeling do rąk w wersji enzymatycznej. Delikatnie złuszczy martwy naskórek, ale nie podrażni. Wersje ziarniste polecane są w przypadku, gdy skóra jest odporna na silne działanie większych lub mniejszych drobinek (np. cukru bądź soli).

    Jak często stosować peeling do rąk?

    Złuszczanie naskórka nie powinno odbywać się ani zbyt często, ani też za rzadko. Najczęściej poleca się używać peelingi do rąk raz w tygodniu. Jeżeli mamy bardzo suchą skórę albo jest ona nadwrażliwa – w takim przypadku częstotliwość zmniejszamy do jednego zastosowania w miesiącu.

    Kiedy peeling do dłoni nie powinien być stosowany?

    Jeżeli na naszych dłoniach pojawiały się poważne przesuszenia i obecne jest także krwawienie – na ten czas należy zrezygnować z aplikowania peelingów. Dlaczego? W ten sposób tylko zaostrzymy obecny stan. Musimy także zwracać uwagę na składniki zawarte w produkcie i to, czy nie jesteśmy na nie uczuleni.

    do góry
    Sklep jest w trybie podglądu
    Pokaż pełną wersję strony
    Sklep internetowy Shoper Premium