Producenci
 • MARKI

 • Odżywki do paznokci

  Zarówno kobietom, jak i mężczyznom zależy, aby ich dłonie stały się wizytówką. Nie jest to jednak możliwe, gdy w złej kondycji pozostają nasze paznokcie. Te natomiast często zmagają się z różnego rodzaju problemami i chorobami. Jednym z prostszych sposobów leczenia takich przypadłości i zapobiegania im w przyszłości jest regularne stosowanie odżywki do paznokci. Produkt ten nie tylko tworzy barierę ochronną, ale wnika również w samą płytkę i pomaga w jej regeneracji. 

  Jak dbamy o nasze paznokcie? 

  Jeśli zależy nam, aby nasze paznokcie wyglądały dobrze – powinniśmy raz na jakiś czas skonsultować się ze specjalistą. Oceni on, czy na powierzchni płytki nie pojawiły się niepokojące zmiany. Czasami są one niewidoczne dla amatora, natomiast lekarz może dostrzec je w porę i zareagować zawczasu. Najczęściej diagnozowana jest drożdżyca, grzybica i łuszczyca. Wszystkie choroby niosą za sobą przykre skutki, dlatego regularne dbanie o stan dłoni jest tak ważne. 
  Zazwyczaj jednak potrafimy odpowiednio dbać o nasze paznokcie. Ich przycinanie sprawia, że rosną zdrowsze i silniejsze. Nie powinniśmy też narażać je na uszkodzenia mechaniczne. Wszelkiego rodzaju prace domowe powinniśmy wykonywać w rękawiczkach, ponieważ silne detergenty mogą wywoływać podrażnienia. 

  Odżywka do paznokci – czym jest i jak działa?

  Aby zapewnić wyżej wspomnianą ochronę, dobrze jest nałożyć na płytkę produkt tworzący właściwie nieprzepuszczalną barierę. Może być to dobra odżywka do paznokci w formie lakieru. Podobne działanie wykazują kosmetyki w formie olejku. 
  Najlepsze odżywki do paznokci sprawią, że po upływie kilku tygodni lub miesięcy zauważymy znaczną poprawę. Mogą zniknąć rozjaśnienia, a sama płytka niekiedy staje się grubsza. Nierzadko znikają też zgrubienia i nierówności. Wraca za to piękny, delikatny i naturalny blask. Paznokcie przestają być matowe i nieco nijakie. 

  Komu potrzebna jest odżywka do paznokci? 

  Odżywka do paznokci po hybrydzie

  Coraz więcej osób decyduje się regularnie nosić tzw. hybrydy. Jest to bardzo modny i trwały manicure, jednak nie zawsze pozostaje on obojętny dla naszych paznokci. Czasami baza zostaje zaaplikowana w niewłaściwy sposób, dlatego dochodzi do uszkodzenia płytki. Niektóre panie próbują samodzielnie ściagnąć hybryde, co skutkuje bardzo poważnymi uszkodzeniami samego paznokcia. Ważne także, czy podczas noszenia zdobienia nie doszło do zapowietrzenia. Pod lakier mogą dostać się szkodliwe bakterie. 

  Odżywka do paznokci po hybrydzie sprawi, że płytka szybciej wróci do swojej dawnej kondycji. Odrośnie zdrowsza i silniejsza. Sam preparat niekiedy hamuje też postępowanie przykrych skutków źle założonej hybrydy. Po taki produkt powinna jednak sięgnąć każda osoba, która robi przerwę między jedną wizytą u kosmetyczki a kolejną. Zapewni on ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak uszkodzenia mechaniczne czy silne detergenty. Nawet najlepsza odżywka do paznokci po hybrydzie nie zadziała poprawnie, jeżeli wcześniej nie przygotujemy we właściwi sposób samej płytki. O czym należy pamiętać?

  Odżywka do paznokci – co warto wiedzieć o jej stosowaniu?

  Bardzo ważne jest kierowanie się zaleceniami producenta, ponieważ poszczególne produkty stosujemy w nieco odmienny sposób. Istnieją takie odżywki, które powinniśmy aplikować seriami. Są to tak zwane kuracje, które wymagają od konsumenta regularnych przerw w nakładaniu. Tymczasem olejki i oliwki codziennie wcieramy w płytkę, aby dostarczyć jej najważniejszych składników. 

  Skład odżywki do paznokci

  Nie tylko w przypadku tego produktu kluczową rolę odgrywa skład. Co najczęściej producenci umieszczają w tego rodzaju preparatach? Jest to m.in. wapń oraz keratyna odpowiadające za odbudowę zdrowej płytki. Tymczasem za spektakularny wzrost odpowiada jednocześnie żelazo, krzemionka oraz ceramidy. Gdy zmagamy się z problemem rozdwajających się paznokci, to wśród substancji aktywnych powinniśmy szukać witaminy E oraz B7. Twardości doda natomiast popularny płyn diamentowy oraz proteiny jedwabiu. 
  Niekiedy składniki te występują grupami, dzięki czemu rozwiązujemy  jednocześnie więcej niż jeden problem. Musimy jednak zweryfikować, czy nie mamy uczulenia na któryś z dodatków. 

  Czy odżywki do paznokci są skuteczne? 

  Okazuje się, że najlepsze odżywki do paznokci są w stanie pomóc nam w przywróceniu dawnej świetności naszym dłoniom. Są w stanie znacząco poprawić stan płytki, który utrzyma się na długo po skończeniu kuracji. Należy jednak wiedzieć, że ten produkt nie zadziała, jeżeli zmagamy się z jakąś poważniejszą chorobą (łuszczyca, drożdżyca czy grzybica) oraz jeżeli powodem takiej sytuacji są inne problemy związane z naszym zdrowiem. 
  Na stan paznokci wpływa wiele czynników – nawet stres potrafi sprawdzić, że staną się one kruche i łamliwe. W takim przypadku powinniśmy koniecznie zlokalizować źródło problemu i rozprawić się z nim. Dopiero wtedy będziemy mieć pewność, że odżywka do paznokci (Eveline lub innej firmy) będzie mogła zadziałać we właściwy sposób. W innym przypadku jest to jedynie maskowanie problemu. 
  Najlepsza odżywka do paznokci będzie skuteczna tylko wtedy, jeżeli będziemy trzymać się zdrowej diety, zaczniemy uprawiać sport, uzupełnimy niedobory witamin i postaramy się regularnie skracać naszą płytkę. Powiniśmy chronić ją takżę przed działaniem czynników zewnętrznych (tych natomiast można wymienić wiele). Aplikowane co jakiś czas kolorowe lakiery najlepiej aby miały bezpieczny skład. 

  FAQ:

  Czym jest odżywka do paznokci?

  Najlepsze odżywki do paznokci to kosmetyki, które aplikujemy bezpośrednio na płytkę. Ich zadaniem jest zwalczać obecny problem (np. łamliwość, kruchość, czy obecność przebarwień). Poszczególne produkty mają odmienne właściwości, ponieważ posiadają różne składniki aktywne.

  Jak często stosuje się najlepsze odżywki do paznokci?

  Systematyczność jest bardzo ważna, jeśli nasze paznokcie mają zostać zregenerowane i odżywione. Każdy producent wyraźnie wskazuje, jak często należy nakładać dany preparat. Istnieją odżywki do paznokci, które codziennie wcieramy w płytkę, jak i takie, które stosujemy raz w tygodniu.

  Jak wygląda aplikacja odżywki do paznokci?

  Klasyczna odżywka do paznokci powinna być aplikowana na zdrową płytkę paznokcia. Wcześniej należy właściwie ją oczyścić i w miarę możliwości odtłuścić. Warto zwrócić uwagę na rodzaj nakładanego kosmetyku – może być do zarówno dobra odżywka do paznokci w formie lakieru albo wcieranego olejku.

  Kiedy nie stosować odżywki do paznokci?

  Jeżeli na naszej płytce pojawiają się niepokojące zmiany, których źródła nie jesteśmy pewni – w takim przypadku nie powinniśmy aplikować ani odżywki do paznokci, ani też kolorowego lakieru. Zaleca się, aby jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą, który wskaże najlepszą formę leczenia. Na płytkę nie nakładamy nic bez zgody lekarza, ponieważ mogłoby to pogorszyć aktualny stan.

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium