Menu
Producenci
  • MARKI

  • Opcje przeglądania
    Nowość
    Promocja

    Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

    Może się wydawać, że mleczko do demakijażu zostało kilka lat temu zastąpione innymi produktami do oczyszczania cery – tymczasem wciąż jest to ten kosmetyk, który cieszy się popularnością, a już zwłaszcza wśród osób z cerą suchą i dojrzałą skórą. Należy natomiast poznać zasady jego poprawnego stosowania oraz sprawdzić, jak dobrać konkretny rodzaj produktu do potrzeb naszej cery. Warto również dowiedzieć się, jako który krok pielęgnacji posłuży nam zaaplikowane na wacik mleczko kosmetyczne.

    Dlaczego stosujemy mleczko do demakijażu?

    Warto wiedzieć, że pielęgnacja twarzy to przede wszystkim jej odpowiednie nawilżanie, ale także oczyszczanie. Codziennie na naszej buzi pojawiają się bardzo różne zanieczyszczenia, które mogą zatykać pory oraz prowokować powstawania stanów zapalnych. Dlatego też stworzono kosmetyki odpowiednie nie tylko do demakijażu, ale także pozbywania się tych niechcianych drobinek kurzu i brudu. 

    Mleczko do demakijażu zaczęło być popularne już wiele lat temu. Jego konsystencja pomagała w dokładnym oczyszczaniu, ale jednocześnie pozwalała nie podrażniać znacząco naszej skóry. Działanie tego produktu opiera się na formule, która składa się z dwóch faz – oleistej oraz wodnej. Nie zabrakło tutaj także emulgatora. Takie zestawienie tworzy kosmetyk, który pomaga nam pozbyć się makijażu i innych zanieczyszczeń. Trzeba jednak pamiętać, że po jego aplikacji konieczne jest dokończenie pielęgnacji poprzez użycie innego środka myjącego.

    Mleczko kosmetyczne zmyjemy żelem, pianką lub emulsją. W ten sposób pozbędziemy się charakterystycznego, tłustego filmu, który może powodować nawet dyskomfort.

    Mleczko do demakijażu naturalne to produkt, w którym znajdziemy wiele składników pochodzenia roślinnego. To doskonała alternatywa dla osób, które cenią sobie kosmetyki z dodatkiem substancji pochodzących wprost z natury. Takie mleczka do demakijażu mają też nierzadko ekologiczne opakowania, które są prostsze w recyklingu i wykonane z tworzyw biodegradowalnych.

    Czy mleczko kosmetyczne sprawdza się u każdego?

    Warto zwrócić uwagę na to, że mleczko odo zmywania makijażu ma bardzo specyficzną konsystencję. Raczej nie polubią się z nią osoby posiadające tłustą lub trądzikową cerę – chociaż i tutaj są wyjątki. Podczas jego używania nakładamy na buzię kolejny produkt o nieco ciężkiej formule – natomiast nie jest ona kwestią przypadku. Zawarte w tym kosmetyku składniki nie tylko mają za zadanie oczyszczać, ale także pielęgnować. Dlatego też mleczka do demakijażu są idealnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z suchą cerą. Zaleca się także stosować je w przypadku skóry dojrzałej, ponieważ ona również może posiadać widoczne przesuszenia. Podczas aplikacji nie naruszamy tak bardzo delikatnej bariery ochronnej, a jednocześnie wzmacniamy cerę i pomagamy w jej regeneracji. Po zastosowaniu nie pojawia się nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, dlatego po mleczko do demakijażu chętnie sięgają posiadacze i posiadaczki skóry naczynkowej lub trądziku różowatego (ma on nieco inne objawy niż trądzik młodzieńczy).

    Mleczko do zmywania makijażu – rodzaje

    Czasami spotkać możemy kosmetyki dedykowane tylko jednemu obszarowi twarzy – może być to m.in. mleczko do demakijażu oczu. Skąd to rozróżnienie? Otóż niektóre formuły przystosowane są do usuwania bardzo charakterystycznych zanieczyszczeń i kosmetyków  np. wodoodpornego tuszu do rzęs. Takie produkty spotkamy często w salonach kosmetycznych, gdzie kosmetyczki muszą wykonać bardzo dokładny, profesjonalny demakijaż, aby przygotować skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Różne bywają też potrzeby naszej cery – czasami okolice oczu są bardzo wrażliwe, dlatego tutaj sięgniemy przede wszystkim po kosmetyk bardzo delikatny. Tymczasem mleczko kosmetyczne, które zaaplikujemy na policzki czy brodę może mieć w składzie nieco silniejsze substancje oczyszczające. 

    Jak poprawnie aplikować mleczko do demakijażu oczu i twarzy?

    Mleczko kosmetyczne używane jest w bardzo podobny sposób co płyn micelarny. Sposób aplikacji niewiele się różni, natomiast odmienne będą właściwości tych produktów oraz konsystencja. Zanim przystąpimy do oczyszczania – warto zabezpieczyć włosy. Jest to kosmetyk nieco tłusty, dlatego lepiej postarać się, aby nasza fryzura nie utrudniła nam demakijażu i aby pojedyncze pasemka nie przyklejały się do buzi. Potrzebne będą także płatki kosmetyczne – a przynajmniej dwie sztuki. Najlepiej jest wybierać te o dużej powierzchni materiału. 

    Mleczko do demakijażu oczu i twarzy wylewamy na wacik kosmetyczny. Najpierw powinniśmy zacząć od oczyszczenia delikatnej strefy – zmywamy tusz, cienie do powiek oraz pomadkę. Następnie przechodzimy do pozostałych obszarów twarzy. Dobre mleczko do demakijażu doskonale poradzi sobie ze zmyciem nawet wodoodpornych kosmetyków.

    FAQ:

    Czym jest mleczko do demakijażu?

    Popularny kosmetyk znany jak mleczko do demakijażu to nic innego jak produkt, który pomaga nam zmyć z twarzy makijaż. Jego konsystencja pomaga oczyścić nam skórę z kosmetyków, które wcześniej nałożyliśmy.

    Kiedy sięgnąć po mleczko do demakijażu?

    Zaleca się, aby tego rodzaju produkt stosować przede wszystkim wieczorem. Najczęściej mleczko kosmetyczne rozpoczyna naszą rutynę pielęgnacyjną. Nie ma jednak przeciwwskazań, aby kosmetyk pomagał nam w oczyszczaniu buzi już o poranku.

    Jak stosować mleczko do demakijażu?

    Aby poprawnie zaaplikować mleczko do demakijażu, powinniśmy posiadać płatki kosmetyczne. Nasączamy je produktem, a następnie przykładamy do oczu i ust. Delikatnie pocieramy też pozostałe obszary skóry. Mleczko do zmywania makijażu powinniśmy jednak usunąć przy pomocy wieloetapowego oczyszczania twarzy – tutaj sprawdzi się m.in. pianka lub żel.

    Dla kogo mleczko do demakijażu będzie odpowiednie?

    Ze względu na nietypową formułę – mleczka do demakijażu zaleca się stosować zazwyczaj u osób, które zmagają się z suchą skórą. Tłusta konsystencja ma dodatkowe, pielęgnacyjne właściwości, a ponadto nie podrażnia wrażliwej cery.

    do góry
    Sklep jest w trybie podglądu
    Pokaż pełną wersję strony
    Sklep internetowy Shoper Premium