Menu
Producenci
 • MARKI

 • Opcje przeglądania
  Nowość
  Promocja

  Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

  Usuwanie owłosienia z ciała to kwestia indywidualna – najczęściej jednak jest to chęć prostszego utrzymania higieny oraz obecności równie istotnego czynnika, czyli estetyki. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni golą włosy. W tym przypadku zachodzą jednak spore różnice – panowie najczęściej pozbywają się zarostu, natomiast panie chętniej usuwają owłosienie m.in. na nogach czy w okolicach bikini. Niezbędnym narzędziem są w tym przypadku maszynki do golenia. Jakie ich rodzaje możemy wyróżnić i o czym warto pamiętać podczas ich stosowania?

  Golenie owłosienia – kto z niego korzysta? 

  Zazwyczaj golenie jest najlepszą metodą na pozbycie się zbędnego owłosienia występującego na ciele. Korzystają z niej zarówno kobiety, jak mężczyźni. Aktualnie wiele osób decyduje się na regularne golenie włosów, które pojawiają się m.in. w okolicach pach, czy na twarzy. Mężczyźni przede wszystkim usuwają zarost, który występuje w okolicach ust, policzków czy brody. Nierzadko decydują się także na golenie pach czy miejsc intymnych. Panie korzystają z depilacji równie często. Tutaj jednak nie ma potrzeby usuwania zarostu, ponieważ u kobiet nie występują na twarzy tak twarde włosy. Natomiast wąsika można pozbyć się przy pomocą tzw.depilacji woskiem, która skutecznie usuwa pojedyncze włoski i to nawet na kilka tygodni. Panie bardzo często golą okolice pach, nogi, a także miejsca intymne. Czasami pozbywają się włosków z grzbietu rąk (zwłaszcza wtedy, gdy występuje tutaj ciemne owłosienie). Należy jednak pamiętać, że jest to kwestia indywidualna i każdy powinien kierować się w tym przypadku własnymi preferencjami. 

  Kiedy niezbędna jest maszynka do golenia? 

  Jednym z narzędzi, które może pomóc nam w usuwaniu nadmiernego owłosienia jest maszynka do golenia. Najpopularniejszy wariant, który znajdziemy w wielu domach jest to m.in. golarka jednorazowa. Istnieją także narzędzia, w których możemy regularnie wymieniać nie tylko samą żyletkę, ale także całą głowicę. Aktualnie na rynku kosmetycznym jest szeroki wybór maszynek – niektóre z nich przeznaczone są dla pań, inne dla mężczyzn. 

  Co jednak wybierane jest najczęściej?

  • Maszynka do golenia zarostu,
  • maszynka do golenia bikini,
  • maszynka do depilacji nóg. 

  W rzeczywistości jednak to jedna maszynka do golenia może sprawdzić się zarówno do usuwania owłosienia na nogach, rękach lub w okolicach bikini. Uzależnione jest to natomiast od indywidualnych potrzeb skóry. Niekiedy potrójne ostrze jest zbyt drażniące, dlatego lepiej sprawdzają się golarki, które posiadają tylko dwa ostrza. 

  U niektórych osób występuje także podrażnienie, które jest wywoływane przez gumowe paski obecne w poszczególnych modelach maszynek. Na co zwrócić uwagę, jeśli szukamy idealnego narzędzia pomocnego w goleniu?

  Maszynki do golenia zarostu

  Kupując maszynki do golenia zarostu należy zwrócić uwagę na to, czy zastosowane ostrza będą wystarczająco ostre, aby ściąć bardzo twarde i grube włosy. W tym przypadku panowie często wybierają golarki wielorazowe, w których możliwa jest częsta zmiana żyletki na nową. Istnieją także maszynki do golenia zarostu, które posiadają kilka ostrzy. Głowica jest nierzadko ruchoma i wymienna. 

  Maszynka do golenia bikini

  To właśnie kobiety najczęściej decydują się na usuwanie owłosienia w tym rejonie i to zazwyczaj za pomocą jednorazowej golarki. Bardzo ważne, aby przy depilacji zwracać uwagę na wykonywane ruchy. Okolice bikini są niezwykle wrażliwe i łatwo o wystąpienie podrażnienia. Niektóre kobiety decydują się jedynie na przycinanie owłosienia za pomocą specjalnego trymera. 

  Maszynka do depilacji nóg

  Golenie nóg a także pach jest nieco prostsze niż pozbywanie się zarostu z twarzy lub owłosienia z okolic bikini. Na nogach rzadziej występują podrażnienia, a dodatkowo powierzchnia golenia jest większa. Nierzadko sprawdzają się tutaj maszynki do golenia z paskami nawilżającymi. Warto także zaopatrzyć się w specjalną piankę, którą nakładamy na skórę podczas kąpieli bądź prysznica. Zmiękcza ona włoski i ułatwia ich usuwanie.

  Depilacja – jak poprawnie ją przeprowadzić?

  Maszynki do depilacji zdecydowanie ułatwiają nam pozbywanie się nadmiernego owłosienia, ale jeżeli nie będą poprawnie używane – mogą powodować powstawanie podrażnień, a nawet drobnych ran. Jak temu zaradzić? Warto poznać podstawowe techniki ich używania oraz sposób na właściwe przygotowanie skóry. Zarówno maszynka do depilacji bikini, jak i maszynka do depilacji twarzy muszą być wygodne w codziennym użytkowaniu. Zdecydowanie nie sprawdzą się tutaj takie modele, które źle leżą w ręce. W usuwaniu nadmiernego owłosienia bardzo ważna jest precyzja. Warto pamiętać też o kilku podstawowych zasadach.

  Po pierwsze: długie włosy przycinamy przed goleniem. Tutaj sprawdzi się w szczególności trymer. Krótsze włoski są prostsze w usuwaniu i nie zapychają golarki. Jest to główna zasada, o której nie należy zapominać.

  Po drugie: w miarę możliwości powinniśmy zmiękczyć zarost lub występujące owłosienie. W tym celu używa się m.in. pianek, mydeł i kremów do golenia. W czym jeszcze są one pomocne? Wskazują nam miejsce, w którym ostrze miało już styczność z naszą skórą. 

  Po trzecie: regularne złuszczanie naskórka okazuje się niezwykle pomocne, gdy mamy problem z tzw. wrastającymi włoskami. Dodatkowo peeling wygładza skórę i sprawia, że jest ona mniej podrażniona. 

  Po czwarte: zwłaszcza w okolicach bikini zaleca się golić z włosem, a nie pod włos. W ten sposób unikniemy problemów związanych z uporczywym podrażnieniem, które może przerodzić się nawet w poważniejsze problemy skórne. Warto także pamiętać o napięciu skóry, co pozwoli nam na dokładniejsze golenie

  FAQ:

  Czym jest krem do depilacji?

  Krem do depilacji to produkt, które pomaga w usuwaniu zbędnego owłosienia. Należy stosować go regularnie ponieważ włoski nie są całkowicie eliminowane, a jedynie skracane na powierzchni skóry. Kosmetyk ten jest bezpieczny i bardzo prosty w aplikowaniu.

  Jak powinny być stosowane kremy do depilacji?

  Kupując produkt przeznaczony do usuwania nadmiernego owłosienia powinniśmy przeczytać dołączoną do niego instrukcje. Zaleca się bezwzględnie kierować zaleceniami producenta, które dotyczą m.in. miejsca stosowania kremu oraz tego, jak długo powinien pozostać on na naszej skórze.

  Co ma w składzie krem do depilacji?

  Wiele osób nie stosuje tego rodzaju produktów, ponieważ nie wie, co znajduje się ich w składzie. Tymczasem kremy do depilacji mają za zadanie rozpuszczać keratynę włosa. W tym przypadku używany jest kwas tioglikolowy (Thioglycolic Acid). Działa on tylko na powierzchni skóry i nie wnika głębiej.

  Krem do usuwania włosów a przeciwwskazania

  Także i pianki do depilacji posiadają pewne przeciwwskazania, w przypadku których nie powinniśmy sięgać po tego rodzaju produkty. Jest to m.in. uczulenie na którykolwiek ze składników znajdujący się w kosmetyku. Tymczasem kobiety w ciąży bez problemu mogą skorzystać z tej popularnej metody na pozbycie się nadmiernego owłosienia.

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium