Menu
Producenci
 • MARKI

 • Opcje przeglądania
  Nowość
  Promocja

  Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

  Wiele osób marzy o zmianie koloru włosów lub ukryciu siwych pasemek. Czasami jednak chcemy tylko i wyłącznie podkreślić nasz naturalny look, albo odzyskać barwę, która mogła zaniknąć poprzez ekspozycję na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Zwłaszcza latem nasze włosy mogą wyglądać nieco inaczej. Jeżeli nie chcemy korzystać z takich kosmetyków jak farby do włosów, to możemy sięgnąć po nieco z lepszą i bezpieczniejszą alternatywę. Kremy koloryzujące często nie posiadają w składzie amoniaku. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego rodzaju preparatów?

  Dlaczego zmieniamy kolor włosów?

  Nie zawsze nasze włosy wyglądają dokładnie tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Nasz naturalny kolor może mieć nieciekawą barwę, która nie do końca zgrywa się z naszym typem urody. Czasami włosy rozjaśniają się samoistnie się pod wpływem działania promieniowania UV, a taki efekt nie każdemu może się podobać.
  R
  ozwiązaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie kosmetyków koloryzujących. Możemy wyróżnić kilka popularnych wariantów, które najchętniej stosowane są przez klientów. Mowa między innymi o farbach, kremach oraz piankach.

  Kremy koloryzujące do włosów - dlaczego je stosujemy?

  Kremy koloryzujące do włosów są łatwo dostępne i zapewniają bardzo dobre efekty. Należy zwrócić uwagę na to, że oferowana przez firmy kosmetyczne gama kolorów jest niezwykle szeroka, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Są to zarówno barwy zbliżone do naturalnych odcieni włosów, jak i te, po które chętnie sięgają młodsze osoby. Bez problemu powinniśmy uzyskać piękny, fuksjowy kolor albo intensywną czerwień – czyli tak samo, jak w przypadku farby do włosów.
  Chętnie stosujemy kremy koloryzujące do włosów ze względu na ich przystępną cenę, prostą aplikację oraz właściwości nawilżające i regenerujące.

  Jakie właściwości mają kremy koloryzujące?

  Jeżeli zdecydujemy się zastosować krem koloryzujący, to możemy mieć pewność, że po jego użyciu nasze włosy będą wyglądały na zdrowsze i dogłębnie odżywione. Jedną ze szczególnych zalet aplikowania tego rodzaju produktów jest ich pozytywny wpływ na stan naszych włosów. W składzie kremów znajdują się substancje aktywne o właściwościach pielęgnujących.
  Wiele osób wybiera kremy koloryzujące głównie ze względu na to, że pozwalają one powrócić do naturalnego odcienia, jeżeli będziemy mieli na to ochotę. Barwa stopniowo wypłukuje się wraz z kolejnym myciem. Możemy więc ponownie sięgnąć po krem, albo też poczekać, aż zostanie on całkowicie zmyty.

  Kremy koloryzujące czy farby – co wybrać?

  Zarówno kremy koloryzujące, jak i farby do włosów posiadają szereg zalet oraz wad. Dlatego też wybór kosmetyku idealnego podyktowany jest tylko i wyłącznie osobistymi preferencjami. Wiele klientek lub klientów oczekujących bardzo trwałego efektu i utrzymującego się na włosach przez wiele miesięcy poszuka raczej farby. Należy jednak pamiętać, że takowe preparaty mogą posiadać w swoim składzie amoniak, czyli składnik, który nie dla każdego jest bezpiecznym wyborem. Gdy zależy nam na chwilowej zmianie koloru lub też ukryciu siwiejących pasemek – w takim przypadku poleca się w tak zwane kremy koloryzujące do włosów.

  Jak nakładać kremy koloryzujące?

  Aplikacja konkretnego produktu może być zależna od jego rodzaju. Dlatego też należy bardzo dokładnie przeczytać instrukcję obsługi znajdującą się na opakowaniu bądź też dołączoną do kosmetyku. Konieczne jest postępowanie według wskazanych tam kroków. Niektóre produkty musimy rozrobić przed ich aplikacją – oznacza to, że konieczne będzie połączenie preparatu z aktywatorem. 
  Nierzadko jest to kosmetyk jednorazowy, dlatego po połączeniu substancji powinniśmy natychmiast nałożyć krem na nasze włosy, a resztkę wyrzucić. Zawsze pamiętajmy o zabezpieczeniu zarówno linii naszych włosów (poprzez użycie tłustego kremu), naszego ciała i ubrania. Na ręce zakładamy rękawiczki, które powinny być dołączone do zestawu.
  Niektóre produkty musimy nakładać przy pomocy pędzla. Czasami zdarzają się jednak takie egzemplarze, w przypadku których połączenie substancji jest możliwe z wykorzystaniem dołączonej do opakowania tubki.
  Preparat aplikujemy równomiernie, a następnie staramy się zabezpieczyć nasze włosy, aby nie miały one kontaktu z naszym ubraniem (mogłoby dojść do trwałego uszkodzenia tkaniny). Po upływie wskazanego w instrukcji czasu przystępujemy do zmycia produktu. Dokładnie oczyszczamy skórę głowy, łuski, a następnie aplikujemy dołączoną odżywkę lub sięgamy po ulubiony kosmetyk nawilżający. Włosy suszymy przy użyciu suszarki, albo też pozwalamy im wyschnąć w naturalny sposób.

  FAQ:

  Czym są kremy koloryzujące?

  Popularne kremy koloryzujące są to produkty, które umożliwiają zmianę koloru naszych włosów. Są alternatywą dla farb, ponieważ mają często mają znacznie delikatniejszy skład i nie wnikają głęboko w strukturę włosa. Nie znajdziemy tutaj amoniaku.

  W jaki sposób aplikujemy kremy koloryzujące do włosów?

  Szczegółowe kroki, które należy wykonać podczas aplikacji danego kremu znajdziemy na opakowaniu. Należy pamiętać, aby przestrzegać wskazanego w instrukcji czasu, który potrzebny jest na właściwe zafarbowanie włosów. Zbyt długie trzymanie kremu może wywołać podrażnienie lub niezamierzony efekt.

  Dla kogo przeznaczone są kremy koloryzujące?

  Kremy koloryzujące są to kosmetyki polecane dla osób, które marzą o zmianie koloru włosów. Ich działanie jest delikatniejsze niż przypadku produktów znanych doskonale jako farby do włosów.

  Kiedy kremy koloryzujące do włosów są niewskazane?

  Głównym przeciwwskazaniem do stosowania tego rodzaju produktów jest uczulenie na którykolwiek składnik zawarty w kremie. Przed pierwszym użyciem należy wykonać próbę uczuleniową. Jeżeli po upływie 48 godzin nie wystąpi zaczerwienienie, w takim przypadku krem koloryzujący możemy bezpiecznie zaaplikować na nasze włosy.

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium