Producenci
 • MARKI

 • Dezodoranty do stóp

  Nie zawsze pielęgnacja stóp jest na tyle skuteczna, by w jedną chwilę pozbyć się różnego rodzaju problemów i chorób, które wywołują u nas pewien dyskomfort. Wiele osób narzeka, że po wielu godzinach spędzonych w ciepłym obuwiu pojawia się nieprzyjemny zapach. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się dezodorant do stóp. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu. 

  Nieprzyjemny zapach stóp – skąd się bierze?

  Niezależnie od tego, ile czasu spędzamy poza domem nosząc zakryte obuwie – przykry zapach może się pojawić bardzo wcześnie, a czynników powodujących taki stan rzeczy jest kilka. Najczęściej wynika to z błędów pielęgnacyjnych, które często powielamy. Jest to również m.in. wybieranie butów ze sztucznych materiałów, które nie gwarantują właściwej cyrkulacji powietrza. Właśnie w ten sposób nasza skóra staje się podatna na występowanie różnego rodzaju chorób. 
  Złe obuwie to jednak nie wszystko. Czasami problemem są także skarpetki czy rajstopy. One także nie zawsze wykonane są z tkanin naturalnych, bezpiecznych, pozbawionych toksycznych barwników. Również sprawiają, że skóra nie może oddychać, przez co dochodzi do sytuacji, w której rozwijają się niebezpieczne dla nas bakterie. 
  Kolejnym problemem często diagnozowanym przez specjalistów jest m.in. brak właściwej higieny. Oznacza to zbyt rzadkie lub zbyt częste sięganie po produkty myjące, które mają za zadanie oczyszczać naszą skórę. 

  Dezodorant do stóp – powody stosowania

  Istnieje kilka powodów, które sprawiają, że sięgamy po dezodorant do stóp. Jednym z nich jest bez wątpienia problem z przykrym zapachem, który pojawia się w czasie dnia. Właściwie stosowany preparat ma m.in. właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Eliminuje wilgotne środowisko, dzięki czemu rozwija się znacznie mniej szkodliwych bakterii.
  Dezodorant do stóp to kosmetyk w aerozolu, który stosuje się dokładnie w ten sam sposób, co popularne produkty przeznaczone do aplikacji w okolicach pach. Ma jedynie nieco inne właściwości. Nie leczy problemu, ale może znacząco pomóc w przywróceniu komfortu.

  Jaki dezodorant do stóp wybrać?

  Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele wariantów tego rodzaju produktów różniących się od siebie m.in. zastosowanymi składnikami, a niekiedy także działaniem. Dezodorant do stóp powinien być wybierany według potrzeb naszej skóry. Czasami wystarczające są jedynie właściwości maskujące przykry zapach, natomiast coraz więcej osób poszukuje preparatów z jedwabiem, które zapobiegają powstawaniu odcisków i podrażnień. 
  Ogromną popularnością cieszy się marka Scholl. Dezodorant do stóp tej firmy występuje w wielu wariantach, dzięki czemu każdy można znaleźć coś dla siebie. W przystępnej cenie kupimy skuteczny preparat, który działa już od pierwszego użycia. Nie tylko w Polsce klienci korzystają z oferty Scholl. Dezodorant do stóp okazuje się być preparatem coraz częściej stosowany w codziennej pielęgnacji stóp.

  Dezodorant do stóp a sposoby aplikacji

  Zaleca się, aby przed zastosowaniem tego rodzaju produktu bardzo dokładnie przeczytać załączoną przez producenta instrukcje. Znajdą się w niej szczegółowe wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób poprawnie aplikować dezodorant do stóp. 
  Niektóre kosmetyki rozpylamy tylko na oczyszczonej i suchej skórze, natomiast przy poszczególnych wariantach możliwe jest także spryskanie obuwia. Dzięki temu właściwości przeciwgrzybiczne i bakteriobójcze zadziałają jeszcze lepiej. 
  Należy zwrócić uwagę na to, aby nie wdychać rozpylonego preparatu i nie korzystać z niego w momencie, gdy skóra jest uszkodzona lub gdy występują na niej oznaki choroby. Zmiany powinny zostać obejrzane przez specjalistę (w tym przypadku podologa), który określi wskazania lub przeciwwskazania do dalszego stosowania produktu. 

  Co zawierają dezodoranty do stóp?

  Stosowanie tego rodzaju produktów ma sprawić, że zmniejszona zostanie potliwość. Dlatego też wybierane substancje aktywne m.in.wpływają na absorpcję wilgoci. Sprawiają również, że gruczoły potowe są mniej aktywne, natomiast nie zostają one zablokowane (w takim przypadku wykorzystuje się blokery).
  W składzie nierzadko znajdują się naturalne dodatki, dzięki którym dezodorant tak dobrze maskuje przykry zapach. Są to przyjemne kompozycje, które zdecydowanie odciągają uwagę od nieprzyjemnych skutków namnażania bakterii. 
  Dobrze, aby nie zabrakło substancji nawilżających oraz takich, dzięki którym zmniejsza się problem tarcia. Nie tylko w źle dobranym obuwiu zauważymy obecność pęcherzy i odcisków. Czasami powodem takiego stanu jest brak stosowania kosmetyków pomagających w niwelowaniu tego rodzaju problemów.

  FAQ:

  Czym jest dezodorant do stóp?

  Dezodorant do stóp to produkt, który może mieć różnorakie zastosowanie – przede wszystkim pomaga niwelować przykry zapach, zapobiega nadmiernemu poceniu skóry, a dodatkowo zapobiega powstawaniu otarć, które są skutkiem obecnej wilgoci.

  Jak poprawnie stosować dezodoranty do stóp?

  Aby poprawnie zastosować dezodorant do stóp należy kierować się zaleceniami producenta. Niektóre preparaty możemy stosować regularnie, inne natomiast nie powinny być używane zbyt często. Najczęściej zalecane jest rozpylania dezodorantu w miejscu, na które ma zadziałać z odległości kilkunastu lub kilkudziesięciu centymetrów.

  Dla kogo przeznaczone są dezodoranty do stóp?

  Preparaty znane jako dezodoranty do stóp są idealny uzupełnieniem codziennej pielegnacji skóry. Polecane są dla osób, które mają problem z nadmierną potliwością albo zmagają się z często występującym, przykrym zapachem (powodowanym przez namnażanie bakterii).

  Kiedy dezodoranty do stóp nie powinny być stosowane?

  Jeżeli zauważymy, że nasza skóra jest bardzo mocno przesuszona, a konkretne preparaty tylko wzmagają ten stan – powinniśmy jak najszybciej odstawić dezodoranty do stóp. Warto również upewnić się, że nie mamy uczulenia na którykolwiek ze składników aktywnych. Zaleca się wykonać próbę uczuleniową.

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium