Nowość
Promocja
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.
W ostatnim czasie balsam do mycia twarzy jest jednym z chętniej wybieranych produktów do oczyszczania cery. Zaleca się stosować go w połączeniu z innym produktem myjącym (takim jak choćby pianka czy żel). Jego działanie może być dostosowane do konkretnego rodzaju skóry – wystarczy wybrać produkt o bogatym składzie, który przeznaczeniem jest niwelować problem z brakiem jędrności, suchością czy też niedoskonałościami.
Czy warto stosować balsam do mycia twarzy?
Jeżeli balsam do mycia stosowany jest regularnie i w poprawny sposób – z czasem można zauważyć jego pozytywny wpływ na naszą skórę. Zawarte w nim substancje potrafią regenerować, koić, nawilżać, ujędrniać, ale też oczyszczać (co jest szczególnie ważne, jeżeli zmagamy się z niedoskonałościami i zaawansowanym trądzikiem). Na rynku kosmetycznym dostępne są zarówno warianty dla cery suchej, normalnej, mieszanej, tłustej, trądzikowej czy również wrażliwej.
Różnią się one przede wszystkim składem, jednak aplikacja takiego kosmetyku wygląda zawsze tak samo. Stosowany jest zarówno do prostego, szybkiego, wieczornego demakijażu, ale także przy rozbudowanej rutynie pielęgnacyjnej, która łączy w sobie oczyszczanie twarzy z masażem.
To kosmetyk niezwykle wydajny, ponieważ każdego dnia aplikujemy go w niewielkiej ilości. Warto jednak zwrócić uwagę na termin ważności, ponieważ im więcej w składzie naturalnych dodatków, tym mniej konserwantów a okres zużycia staje się krótszy. W takim przypadku warto podzielić się produktem z bliską osobą.
Co wyróżnia balsam do demakijażu?
Producenci kosmetyków zauważyli, że balsam do zmywania makijażu stał się w ostatnim czasie bardzo popularnym produktem. Przede wszystkim jego właściwości doceniają osoby, które na co dzień stosują wieloetapowe oczyszczanie skóry i nierzadko też korzystają z rozbudowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest to kosmetyk, który pozwala na zastosowanie go na dwa sposoby – jako produktu do demakijażu, ale także jako idealna substancja nadająca dłoniom poślizg podczas masażu.
Jak najbardziej można też połączyć obie te czynności – w czasie trwania wieczornej rutyny nie tylko pozbywamy się z twarzy kosmetyków kolorowych, ale także pobudzamy krążenie i ujędrniamy skórę. Ponadto balsam do mycia twarzy nie posiada zazwyczaj sztucznych substancji zapachowych. Istnieją też naturalne warianty, które wybierają osoby stosujące na co dzień kosmetyki o prostym składzie. Chętnie kupują to również klienci troszczący się o środowisko i ekologię – taki niewielki słoiczek balsamu wystarcza na długi czas, a dodatkowo opakowanie nadaje się nierzadko do recyklingu.
Jak wybrać właściwy balsam do zmywania makijażu?
Dostępne w sieci artykuły zachęcają także, aby samodzielnie stworzyć balsam do mycia twarzy (DIY). Aktualnie są jednak dostępne różne, gotowe i równie dobre alternatywy, dzięki którym możemy zaoszczędzić swój czas.
Spośród obecnych na rynku kosmetyków do demakijażu warto wybierać te, które posiadają szczególne właściwości pielęgnujące. Dobrze jest kierować się nie tylko popularnymi opiniami i ocenami – wielu dermatologów i specjalistów zajmujących się leczeniem problemów skórnych zwraca uwagę na to, jak ważny jest skład danego kosmetyku.
Czytając go możemy uniknąć wystąpienia zaskórników, a nawet alergii. Jeżeli wiemy, że dana substancja nie jest dla nas odpowiednia – poszukajmy balsamu o nieco innym składzie. Wielu producentów oferuje klientom więcej niż jeden kosmetyk z danej linii.
Jak poprawnie stosować balsam do mycia?
Jako że balsam do demakijażu wciąż uważany jest za innowacyjny produkt – nie każdy wie, jak właściwie go aplikować i używać. Niepoprawne stosowanie mogłoby skutkować powstaniem uporczywych zaskórników, które często są efektem zatkania gruczołów.
Jeżeli chcemy, aby balsam do mycia działał jak należy – zawsze pamiętajmy, że najlepiej jest stosować go w duecie z innym produktem myjącym, jak choćby z pianką, żelem czy kosmetykiem, który używamy razem z wodą.
Zaczynamy od nabrania niewielkiej ilości balsamu czystymi opuszkami palców. Staramy się rozgrzać go w dłoniach, co nierzadko skutkuje zmianą jego konsystencji – staje się ona nieco bardziej oleista. W takiej formie możemy nałożyć kosmetyk na twarz. Zaleca się, aby demakijaż wykonywać podobnie jak masaż – delikatnymi ruchami głaskania rozprowadzamy produkt na całym obszarze twarzy, ale także szyi.
Krok następny to drugi etap oczyszczania – tutaj sprawdzi się wyżej wspomniany żel lub pianka. Dokładnie zmywamy balsam do demakijażu. Po osuszeniu cery powinniśmy spryskać buzię hydrolatem lub nawilżyć tonikiem – przywracają one naturalne pH.
FAQ:
Jak działa balsam do mycia twarzy?
Stosowany w pielęgnacji balsam do mycia twarzy to zarówno produkt do demakijażu, oczyszczający, a także kosmetyk do masażu. Ze względu na swoje właściwości pomaga przy występowaniu różnego rodzaju problemów skórnych.
Kiedy sięgamy po balsam do zmywania makijażu?
Stosowany regularnie balsam do mycia to nie tylko doskonały dodatek do rutyny pielęgnacyjnej, ale przede wszystkim pierwszy etap wieczornego oczyszczania twarzy. Doskonale spisuje się przy zmywaniu kosmetyków kolorowych.
Jak aplikować balsam do demakijażu?
Klasyczny balsam do demakijażu znajduje się najczęściej w niewielkim, szklanym słoiczku (czasami są to także plastikowe opakowania). Nabieramy optymalną ilość produktu opuszkami palców, a następnie rozgrzewamy w dłoniach. Później przystępujemy do masażu twarzy (podczas którego oczyszczamy cerę).
Dla kogo balsam do zmywania makijażu będzie odpowiedni?
Ze względu na to, że balsam do mycia twarzy występuje w różnych wariantach – będzie to kosmetyk odpowiedni dla praktycznie każdego rodzaju skóry. Warto jedynie sprawdzić, jakie są jego najważniejsze substancje aktywne i dopasować je do potrzeb swojej cery.