Producenci
 • MARKI

 • Akcesoria do paznokci

  Gdy wykonujemy stylizację paznokci, najczęściej potrzebne są nam podstawowe przybory oraz narzędzia, którymi posługują się zarówno kosmetyczki, jak i osoby początkujące. Służą one nie tylko do przygotowania płytki paznokcia, ale także do nadania jej pożądanego kształtu. Popularne akcesoria do pielęgnacji paznokci to m.in. cążki, pilniki, polerki, nożyczki czy drewniane patyczki. Warto poznać sposoby ich użytkowania oraz główne przeznaczenie. 

  Co to są przyrządy do pielęgnacji paznokci?

  Popularne przyrządy do pielęgnacji paznokci to narzędzia, które właściwie są nam stale potrzebne. Używamy ich do wykonywania różnego rodzaju stylizacji – mowa tutaj nie tylko o prostym skróceniu płytki, czy zastosowaniu bezbarwnego lakieru. Wiele osób decyduje się na dużo barwniejsze zdobienia. Właśnie w takim przypadku sięgamy po tak zwane akcesoria do pielęgnacji paznokci.
  Jest ich naprawdę wiele, a różnią się od siebie nie tylko przeznaczeniem, ale także materiałem, z którego są wykonane. Niektóre są jednorazowe, natomiast inne możemy stale dezynfekować i używać przez wiele lat. Bogata oferta firm kosmetycznych sprawia, że bez problemu znajdziemy takie narzędzia, które spełnią wszystkie nasze wymagania. Jest to bardzo ważne, ponieważ korzystamy z nich nie tylko w domu, ale niekiedy także w pracy (tyczy się to kosmetyczek). W profesjonalnych salonach także potrzebne są pilniczki, cążki i tym podobne narzędzia do pielęgnacji paznokci.
  Możemy wybierać spośród tańszych i droższych materiałów – jest to zależne przede wszystkim od tego, na jakim efekcie końcowym nam zależy oraz jak często stylizujemy naszą płytkę. Dlatego też bez problemu zakupimy zarówno jednorazowe pilniki papierowe, jak i znacznie droższe wersje szklane, które często polecane są w przypadku rozdwajających się i problematycznych paznokci. 

  Gdzie trzymać przyrządy do pielęgnacji paznokci? 

  Niewiele osób zwraca uwagę na to, że tak przydatne akcesoria powinny być przechowywane we właściwy sposób. Mowa tutaj nie tylko o tym, że powinniśmy chronić je przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznym, ale jednocześnie powinniśmy postarać się również o to, aby znalazły się poza zasięgiem najmłodszych domowników. Niektóre narzędzia mogą zranić, dlatego dzieci nie mogą korzystać z nich bez nadzoru osoby dorosłej. Dobrze, aby przyrządy do pielęgnacji paznokci znajdowały się w takim miejscu, do którego pociecha nie sięga.
  Przechowywanie narzędzi ważne jest jeszcze z jednego względu – musimy dbać o to, aby były one zawsze czyste i możliwie sterylne. Niewiele osób ma możliwość skorzystać z profesjonalnej sterylizacji narzędzi, dlatego wystarczające muszą być środki przeznaczone do dezynfekcji a łatwo dostępne – płyny oraz mydła. Pomoże nam to uniknąć różnego rodzaju zakażeń oraz chorób paznokci i skóry.
  Jak najlepiej przechowywać narzędzia do pielęgnacji paznokci? Dobrym wyborem będzie oddzielna kosmetyczka z przegródkami, którą umieścimy na wyższej półce lub w zamykanej szafce. Akcesoria tego rodzaju powinny być przypisane do konkretnej osoby. 

  Narzędzia do pielęgnacji paznokci – rodzaje

  Tego rodzaju akcesoria to bardzo liczna grupa przyrządów, które przydatne są zarówno w przypadku amatorskich stylizacji paznokci, jak i tych profesjonalnych. Warto wyróżnić te narzędzia, które stosowane są przez nas najczęściej. Istnieje prawdopodobieństwo, że znajdziemy je w każdym domu, ponieważ są uniwersalne, tanie i niezawodne przy prostych zabiegach (także pielęgnacyjnych).
  Pilniki to narzędzia do pielęgnacji paznokci, które pomagają nam nadać płytce kształt oraz skrócić ją do właściwej długości. Używamy zarówno wersji papierowych, metalowych, jak i szklanych. Która z nich jest najlepsza? Każda posiada zestaw charakterystycznych zalet i wad. Papierowe pilniczki są najtańsze i często jednorazowe. Najczęściej możemy znaleźć je w salonach kosmetycznych. Wersje metalowe były bardzo popularne jeszcze niedawno, gdyż pozostawały idealną alternatywą dla wersji szklanej (znacznie droższej).
  Jeżeli używamy pilnika, to najpewniej korzystamy też z polerki. Jest to niewielki bloczek lub narzędzie przypominające pilniczek, ale posiadające taką gradację, która jest bezpieczna do wygładzania środkowej części naszej płytki. W przypadku niektórych stylizacji konieczne jest wykorzystanie polerki – będziemy mieć pewność, że aplikowany lakier utrzyma się dłużej na naszych paznokciach.
  Przyrządy do pielęgnacji paznokci, którymi musimy posługiwać się uważnie i we właściwy sposób to m.in. cążki do wycinania skórek. Mają one ostre zakończenia, które po jakimś czasie zauważamy, że stają się stępione. W takim przypadku nie musimy wymieniać ich na na nowe – tego rodzaju akcesoria do pielęgnacji paznokci możemy naostrzyć we właściwym punkcie.

  Jakie akcesoria do pielęgnacji paznokci są potrzebne przy hybrydach?

  Wyżej wspomniane narzędzia także będą nam niezbędne, jeżeli postanowimy wykonać manicure hybrydowy. Trzeba jednak pamiętać, że przydadzą się również takie akcesoria jak: waciki bezpyłowe, drewniane patyczki z drzewa różanego do odpychania skórek oraz popularna w ostatnim czasie frezarka. Ta służy przede wszystkim do zdejmowania poprzedniej warstwy hybrydy. Jest to najszybszy sposób na pozbycie się lakieru hybrydowego w salonie kosmetycznym.

  FAQ:

  Czym są przyrządy do pielęgnacji paznokci?

  Używane w domu i salonach kosmetycznych przyrządy do pielęgnacji paznokci to nic innego jak akcesoria, które pomagają nam we właściwy sposób zadbać nie tylko o płytkę paznokcia, ale także o skórki. Są to m.in. pilniki, frezarki, czy nawet pełne zestawy narzędzi pomocnych w wykonywaniu stylizacji.

  Jak często sięgamy po akcesoria do pielęgnacji paznokci?

  Posiadane przez nas akcesoria do pielęgnacji paznokci powinniśmy stosować z częstotliwością zależną od naszych potrzeb. Regularnie musimy jednak dbać o ich poprawne przechowywanie oraz bardzo dokładne czyszczenie po każdym użyciu. Starajmy się trzymać przyrządy do pielęgnacji paznokci poza zasięgiem dzieci.

  Jak czyścimy narzędzia do pielęgnacji paznokci?

  Nasze narzędzia do pielęgnacji paznokci powinny być stale oczyszczane i możliwie często dezynfekowane. Warto stosować się do podobnych zasad, jakie znane są nam z salonów kosmetycznych. Regularnie powinniśmy używać produktów dezynfekujących. Natomiast zużyte przybory wymieniamy na nowe.

  Kiedy przybory do pielęgnacji paznokci nie są wskazane?

  Warto wiedzieć, że przybory do pielęgnacji paznokci nie powinny być stosowane w momencie, kiedy zmagamy się z chorobami skórnymi i tymi, które występują na płytce paznokcia. W prosty sposób możemy przenieść dalej bakterie, grzyby i wirusy. Jeżeli dolega nam m.in. grzybica – lepiej skontaktować się ze specjalistą, który wskaże, jak postępować z paznokciami przy tak poważnej przypadłości.

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium